MČR v lezení na obtížnost - ohlédnutí

15.10.2015 LEZETOP - Lezecká stěna Písek - fotografie k článku V lezeckém centru v Písku se bojovalo o Mistra České republiky v lezení na obtížnost.

 „Chtěl bych moc poděkovat za MČR v Písku, organizátorům LezeTopu za bezproblémový průběh a
perfektně odvedenou práci, stavěčům za bezvadné cesty a divákům za bouřlivou podporu. Závody jsem si opravdu užil. Díky!“

Takové zprávy po měsíci příprav na MČR vždy potěší. Ať už se závody někomu líbili více či méně. My v Písku jsme pro ně udělali, co jsme mohli. Věříme, že to, co stálo za mnoha dny usilovné práce, se lezcům a divákům líbilo. Bohužel jediné, co závodu trošku uškodilo, byla menší účast lezců… 


Víkendové závody na největší jihočeské stěně v Písku rozhodly o držitelích titulu nejlepšího lezce roku 2015 na obtížnost. Poprvé v historii tohoto sportu probíhalo MČR v Jihočeském kraji. 

V sobotu, která byla prvním dnem závodu, se lezly kvalifikační cesty. Pro muže i ženy byly připraveny dvě cesty. První z nich, ty lehčí, byly postaveny v menším sportovním profilu, tak aby si většina lezců opravdu zalezla. Druhé kvalifikační cesty byly o poznání těžší a muselo se v nich už opravdu „lézt“ a ač se zde mezi sebou utkávala republiková špička, už v kvalifikaci bylo znát, že někteří musí hodně bojovat. 


Druhý den dopoledne se lezla nejprve semifinálová cesta, která pustila do finále 8 nejlepších mužů a 7 žen, kteří v bouřlivé atmosféře zaplněné lezecké haly v záři reflektorů ČT bojovali o titul Mistra České republiky 2015, ale zároveň i o celkové umístění v Českém poháru dospělých na obtížnost 2015.


Cesty postavené stavěčem světových pohárů a zároveň špičkovým lezcem Janem Zbrankem a Jendou Šolcem vymačkaly ze závodníků maximum a zároveň připravily divákům krásnou sportovní podívanou. Lezecká veřejnost, ale samozřejmě hlavně její zkušená a trénovaná část, má možnost si velkou část těchto závodních cest vyzkoušet. U nás v Písku na stěně ještě nějakou tu chvíli pobudou.


Rádi bychom touto cestou poděkovali všem zúčastněným závodníkům za mnohdy nadlidské výkony, stavěčům za špičkové cesty, celému našemu týmu za pracovní nasazení a v neposlední řadě všem divákům a příznivcům tohoto elegantního a krásného sportu za atmosféru, za kterou bychom se ani na světovém mistrovství stydět nemuseli, i když to bylo v mnohem menším měřítku.


Dále nesmíme opomenout ty, bez kterých bychom naše závodníky ochudily o krásné ceny a celkově nám poskytli velkou podporu. Bez nich by to prostě nešlo. Velké díky patří organizátorovi ČHS, dále hlavním sponzorům: firmám PROGRESS Sportswear, Makak, HUDY, Singing Rock, Tendon, AIX, Rafiky.

A ostatním sponzorům: Active People, Ocún, Hudy-Strakonice, MCU Vydavatelství, Panda Sport, Pivovar Protivín a Lobkowicz, Kofola a časopis EVEREST. Celá akce se konala za podpory Jihočeského kraje.
Za finanční podporu též děkujeme dvojici Pavel Kopp a Martin Goby.

 

Pořadí muži MČR Písek:
1. Vojtěch Trojan
2. Tomáš Binter ml.
3. Martin Jech


Pořadí ženy MČR Písek:
1. Iva Vejmolová
2. Gabriela Vrablíková
3. Andrea Pokorná

 

Pořadí Český pohár dospělých na obtížnost 2015 - Muži
1. Binter Tomáš
2. Jech Martin
3. Zíma Jan

 

Pořadí Český pohár dospělých na obtížnost 2015 -Ženy
1. Vejmolová Iva
2. Vrablíková Gabriela
3. Vlčková Eliška

 

Fotogalerie

Zpět na aktuality

" data-width="566" data-numposts="8" data-colorscheme="light">

Registrace do závodů

Kontaktní osoba
*Příjmení:
*Jméno:
*Pohlaví:
Rok narození
*Telefon:
*E-mail: i
Tento e-mail se nikde nezobrazí – dostanete však na něj ověřovací zprávu, proto uveďte schránku, ke které máte přístup.
*E-mail (ještě jednou):i
Napište tentýž e-mail ještě jednou (kontrola překlepů).
Údaje o klubu
*Název klubu:
Město:
Chci odebírat novinky LEZETOP
Souhlasím s pravidly